Úvodná stránka / Poradňa / Teakové drevo / Otázky a odpovede


Otázky a odpovede

Prečo sú na nábytku tmavé škvrny?
Ide o bežný jav pri teakovom dreve. Škvrny vznikajú pri procese sušenia pred následným opracovaním. Ako náhle začnú na drevo pôsobiť ultrafialové lúče škvrny postupne zaniknú.

Je potrebné teakový nábytok skladovať cez zimu?
Luxusný teakový nábytok, ktorý ponúkame môže byť ponechaný vonku po celý rok. Ak použijete zimné poťahy nemusíte nábytok na jar toľko čistiť. Použitie zimných poťahov však nemá vplyv na životnosť či konštrukčnú pevnosť Vášho nábytku.

Odkiaľ pochádza teakové drevo?

Prvé teakové plantáže boli založené v Indonézii na ostrove Jáva. V súčastnej dobe sa 90 % teakových plantáží nachádza v Ázii. Hlavne v Indii a Indonézii. Nové plantáže vznikajú aj v Strednej Amerike (Kostarika) a Afrike (Ghana). Medzi najkvalitnejšie sa stále považuje teakové drevo z ostrova Jáva, ktoré je pestované na certifikovaných plantážach pod odborným dohľadom spoločnosti F.S.C. (Forest Steward Ship Council).

V našej ponuke je ten najkvalitnejší teakový nábytok od popredných európskych výrobcov, ktorí spracuvávajú drevo výhradne z certifikovaných plantáží - čím je daná záruka, že pri ťažbe neboli poškodené dažďové pralesy.

Prečo sú niekedy na dreve prasklinky?
Teakové drevo je prírodný materiál a preto je bežné, že sa na konci operadiel či podrúčok môžu objaviť drobné prasklinky – vlásočnice. Je to pre to, že aj teakové drevo reaguje na teplotné a vlhkostné zmeny. To však nemá vplyv na pevnosť, či životnosť teakového nábytku.

Zachová si teakový nábytok pôvodnú farbu?
Ak bude na nábytok pôsobiť slnečné žiarenie, dážď, sneh a iné poveternostné vplyvy, drevo začne strácať teakový olej, ktorý obsahuje a postupne zošedne. Rýchlosť farebnej zmeny závisí na mnohých faktoroch, všeobecne možno ale povedať, že behom jedného roka sa stratí väčšina teakového oleja a drevo zostane šedé. Pôvodnú farbu možno docieliť ošetrením čistiacimi prostriedkami a natrením teakovým olejom. Tak zachováte medovú farbu aj naďalej. k dávate prednosť prírodnému sfarbeniu, môžete ho iba očistiť čistiacimi prípravkami, poprípade natrieť prípravkom Teak Wonder 4 Patina. Tak uchováte čistotu a zároveň striebornú patinu Vášho nábytku.

Akú záruku poskytujete na teakový záhradný nábytok?
Na naše špičkové kolekcie záhradného nábytku poskytujeme záruku 5 rokov.


  • Úvod
  • Záhrada
  • Interiér
  • Katalógy
  • Showroom
  • Poradňa
  • Služby
  • Kontakt