Úvodná stránka / Poradňa / Syntetické vlákna / Kvalita


Syntetické vlákna - Kvalita

Náš design je tu pre Vás, nie Vy pre neho, čo má za následok dokonalú vyváženosť medzi komfortom a súčastným vzhľadom.

Rattan - alu.
Tento materiál je vyrobený z ľahkého hliníku, ktorý bol zvláštne ošetrený tak, aby výrobok získal funkcie a vzhľad skutočného bambusu. Výsledkom je extrémne silná konštrukcia, ktorá splýva s prirodzeným prostredím, nebledne a je odolná voči poveternostným vplyvom.

Aluminium.
Tento materiál je na trhu k dispozícii v rôznych triedach. U hliníka, z ktorého je vyrobený nábytok našich kolekcií však neboli urobené žiadne ústupky ani v prípade hrúbky materiálu ani v prípade jeho povrchovej úpravy. Zvary sú prvotriednej kvality, skrutky z nerezovej ocele a rám je pokrytý matným alebo vysoko lesklým náterom, prípadne je ošetrený epoxidom. Používáme hliník tak v jeho pôvodnej strieborno šedej farbe, alebo ho upravujeme do imitácie ratanu.

Biculair®.
Syntetické vlákno Biculair® bolo pôvodne vyrobené pre profesionálne účely. Táto vysoko trvanlivá imitácia ratanu (HDPE) je úplne odolná voči poveternostným vplyvom, nebledne, je 100% recyklovateľná a šetrná k životnému prostrediu. Testy, ktoré vykonala holandská Organizácia pre aplikovaný vedecký výskum (TNO) potvrdili, že kvalita pletiva Biculair® je ďaleko vyššia oproti bežným štandardom. S potešením Vám teda môžeme ponúknuť úplnú trojročnú záruku na všetky časti Vášho vonkajšieho nábytku - rám, pletivo i podušky Bee-Wett®.

Bee - Wett® podušky.
Podušky Bee-Wett® z kolekcie Apple Bee sú plnené novo vyvinutou penou, ktorá má štruktúru otvorených buniek: Quick Dry Foam® (QDF). Na rozdiel od bežného polyesteru sa vlhkosť nemôže v materiále QDF medzi bunkami hromadiť. Vďaka štruktúre otvorených buniek, ktorá umožňuje, aby voda ihneď vytiekla von, patria plesne a nepríjemný zápach už minulosti. Výplň QDF naviac pokrýva dakron UREGard. Ten má na rozdiel od bežného dakronu vzpriamené vlákna. Tým je zabránené, aby sa vlhkosť držala vo vnútri medzi vláknami. Boli použité tiež antibakteriálne vlákna odolné proti plesňam. Celá vnútorná výplň podušky Bee-Wett® bola nakoniec pokrytá veľmi jemným nepradeným polyesterovým vláknom a tak je jednoduché vybrať ju z návleku podušky alebo ju do neho opäť vložiť. Stručne povedané – krásna poduška. Žiadúceho efektu však nedosiahneme s použitím nekvalitnej látky. Z tohoto dôvodu majú podušky Bee-Wett® tú najlepšiu látku - Sunbrella®. Viac než 40 rokov skúseností nás naučilo, že Sunbrella® je tá najlepšia látka pre použitie v exteriéry.

Látky Sunbrella® sú mäkké, pohodlné a odolné proti vlhkosti. Tieto látky zaručene neblednú a vďaka zvláštnemu ošetreniu sú odolné proti škodlivým vplyvom, hnilobe, chlóru a atmosferickým chemickým látkam. Naviac sa ľahko perú. Stručne povedané … v skutočnosti nie je lepšej látky pod slnkom. Postarali sme sa o dokonalé prevedenie podušiek Bee-Wett® vďaka jedinečnému systému vysúšania. Po dlhšom daždivom období by sa akákoľvek vlhkosť, ktorá by prenikla do vnútra bežnej podušky v nej nahromadila a trvalo by veľmi dlho, než by poduška vyschla. Jedinečný systém vysúšania Bee-Wett® zaručuje, že voda neustále uniká von spodom podušky. Tento materiál s otvorenou štruktúrou, samozrejme tiež značky Sunbrella®, ľahko prepúšťa vodu. Je to celkom zrejmé: Váš nábytok Apple Bee® je s vonkajšími poduškami Bee-Wett® absolútne vodoodolný!


  • Úvod
  • Záhrada
  • Interiér
  • Katalógy
  • Showroom
  • Poradňa
  • Služby
  • Kontakt