Úvodná stránka / Poradňa / Rustikálny štýl


Rustikálny štýl

Populárný vidiecky štýl, ktorý prejavuju úctu všetkému s dušou a ručnou prácou...

 

Rustikálny štýl nábytku je veľmi romantický a v interiéry navodzuje kľudnú a vyrovnanú atmosféru, čo mnohí z nás v dnešnej uponáhľanej dobe vyhľadávajú. Rustikálny štýl charakterizuje hlavne materiál, ktorým je masív.

Je to asi našou uponáhlanou dobou, ktorá je plná stresu, technológií a komercie, že sa rustikálny štýl stáva stále populárnejším. Dalo by sa povedať, že tento štýl nás vracia k naším koreňom, k úcte k ručným prácam a ku všetkému čo má dušu. Rustikálny štýl sa radí k útulným vidieckym štýlom a inšpirovaný je predovšetkým anglickým a francúzskym vidiekom. V útulnom a čistom interéry sa miesi jednoduchosť miestnosti, ktorá je však plná krásnych doplnkov a romantickej atmosféry starých čias.
 

Do akých interiérov sa rustikálny štýl hodí?

Rustikálnemu štýlu sa nehodí nič umelého. Zamerajte sa iba na prírodný vzhlad a kvalitné materiály ako je drevo, kameň a ďalšie. Pokiaľ chcete vytvoriť domov v rustikálnom štýle, nechajte steny biele a podlahy volte z prírodných materiálov. Do rustikálnej kuchyne a rustikálnej kúpelne volte kachličky v prírodných farbách. Do obytných miestností sa hodia drevené parkety, ktoré môžete ozvláštniť romantickými koberčekmi, ktoré budú opäť v prírodných farbách a najlepšie ručne vyrobené. Miestnosti sa môžu zdať príliš jednoduché, ale díky množstvu doplnkov, ktorý rustikálny štýl vyžaduje, budú čoskoro velmi útulné.
 

Rustikálny nábytok

Rustikálny nábytok je romantický a štýlovo velmi čistý. Je skoro pravidlom, že je vždy z masívneho dreva, ktoré je ponechané vo svojej pôvodnej farbe, má patinu alebo je biely s vysokým leskom. Pokiaľ sa vám podarí zohnať nábytok, ktorý ma na sebe "zub času", máte vyhraté. Čalúnenie rustikálneho nábytku by malo byť opäť s prírodných materiálov ako je ľan, bavlna alebo koža.
 
Kde ich zohnať?
 
Nájdete ich aj na našich webových stránkach na ktorých predávame luxusný nábytok populárnej holandskej značky Riviéra Maison. V našej ponuke nájdete rustikálne stoličky, rustikálne sedačky, rustikálne komody aj rustikálne kreslá.
 

Ako doladiť rustikálny štýl?

Doplnky! Rustikálny štýl, ktorý sa radí k vidieckym štýlom, je charakteristický velkým množstvom doplnkov. Romantické, staré ale krásné veci sú presne to, čo potrebujete. Fantázií sa medze nekladú. Vytiahnite staré nádoby po babičke a naaranžujte do nej kvetiny. Do knižnice uložte staré väzby kníh. Vdýchnite život všetkému, čo už bolo dávno zabudnuté, ale stále je to predsa tak krásne! Rustikálny štýl je ideálny pre kreatívnych ludí, ktorý chú mať útulný domov a dokážu vdýchnuť nový život všetkému, čo im je napríklad cennou pamiatkou po prarodičoch.

 

Kam ďalej:


  • Úvod
  • Záhrada
  • Interiér
  • Katalógy
  • Showroom
  • Poradňa
  • Služby
  • Kontakt