Úvodná stránka / Archív noviniek / Správne osvetlenie do každej miestnosti


Správne osvetlenie do každej miestnosti

3. 2. 2018

V našich zemepisných šírkach je dobré osvetlenie dôležité. Najmä v zimných mesiacoch.

V našich zemepisných šírkach je dobré osvetlenie dôležité. Najmä v zimných mesiacoch. Do práce odchádzame za tmy a za tmy sa vraciame domov. A pretože do jari je ďaleko, prezradíme vám niekoľko trikov, ako vaše obydlie pomocou svetiel zútulniť tak, aby vám dlhé večery ubiehali čo najpríjemnejšie.

Ráčte vstúpiť do príjemne farebného domova

Lampa Daeuville XLMy v Elmine sme priaznivci kombinovania rôznych typov svietidiel. Napríklad vo vstupných halách a na chodbách závesný luster upúta pozornosť a vytvára príjemnú uvítaciu atmosféru. Doplňte ho zladenými drobnými lampičkami na stenách, ktoré zároveň vdýchnu život aj vašim fotografiám a obrazom alebo ďalším umeleckým predmetom.

Hore do oblak

Vo viacposchodových domoch patrí k chodbe aj schodisko. Tu by mala ísť krása a dizajn stranou. Dôležitejšia je bezpečnosť. Pád zo schodov je vždy nepríjemný a predovšetkým veľmi nebezpečný. Na osvetlenie schodov použite napríklad LED pásiky. Veľký výber pásikov, a tiež návod, ako je zapojiť, sme našli tu.

Na osvetlenie môžete tiež použiť vstavané LED svetlá, ktorá zapustíte priamo do schodov, či do steny vedľa schodov. Vstavané svetlá k schodisku možno kombinovať s pohybovým snímačom.

Vstavané svetlá ku schodisku. Zdroj: 123led.sk 

Vstavané svetlá ku schodisku. Zdroj: 123led.sk

 

Život a svetlo v obývacej izbe

Veľkú pozornosť venujte výberu osvetlenia do obývacej izby. Plní totiž viacero funkcií a trávime v nej veľa času. Začnite obstaraním si nápadnejšieho lustra alebo, v prípade netradičného stropu, veľkej zahnutej stojacej lampy. Využite tiež stmievače a nástenné a menšie stojace lampy, ktoré dokážu v okamihu zmeniť atmosféru miestnosti. 

Najmä v noci je ich svetlo spolu so svetlom z nízkych stolových lámp veľmi príjemné. Rozmiestnite ich rovnomerne, najlepšie bližšie k stenám. Vytvoríte tým vyrovnanú, teplú žiaru, ktorá sa bude odrážať späť do miestnosti. Lampy zvýraznia prípadné dekorácie. Ony samé plnia ozdobnú funkciu a súčasne slúžia ako účelové osvetlenie na čítanie a hranie hier.

Neváhajte osvetliť aj vzácnejšie domáce predmety, rastliny alebo zaujímavé architektonické detaily bytu.

Ideálna farba svetla pre použitie v obývačke je teplá biela. Ta navodí príjemnú atmosféru a skvele sa hodí pre relaxáciu a odpočinok.

 

Posvieťte si na dobroty

V jedálni atmosféru prestretého stola najlepšie dokreslí zaujímavá závesná lampa, ktorá bude odrážať vás osobný štýl. Ak zároveň nenápadne osvetlíte aj steny, priestor okolo vás sa opticky zväčší.

 

Kuchyňa bez osvetlenia nefunguje

Kuchyňa je v domácnosti najrušnejším miestom a dostatočné osvetlenie je podmienkou jej úspešného fungovania. Kombinujte zapustené svetlá s ozdobnými závesnými lampami či lustrom.

Používajte silné žiarovky, žiarivky. Z kuchyne vám vyženú tiene, osvietia i zvislé plochy a celý priestor tak rozjasnia.

https://lh6.googleusercontent.com/aT4oiotNoQZNlQNEUZI8leymWtlWe-AHXxjcuJeKPxX8Mw8o2HIrGGdibcWjVQHx3lqNogh2qRuZ-Az5TaVXQTcOJbrNqCiRmeMDV8qw9_ZIxbs7n0BZ-J7Pk8EwA1RDDPCATie9

Vnútorné LED osvetlenie sklenených vitrín pri kuchynskej linke. Zdroj: 123led.sk

Pekne vyzerajú aj zvnútra osvetlené sklenené vitríny. A pri vašich nočných výletoch do chladničky už nikdy nezablúdite, ak namontujete nenápadné svetlá napríklad aj pod kuchynskú linku.

 

Nezabudnite na svetlo v kúpeľni

A napokon nezabudnite na kúpeľňu, kde váš deň začína aj končí. Nespoliehajte sa len na stropné svietidlo, ale osvetlite zvlášť zrkadlá, umývadlo, sprchovací kút a napríklad aj skrinku. Aby bola dodržaná bezpečnosť, použite svietidlá so zodpovedajúcim krytím.

 

Osvetlenie zrkadla pre dokonalé nalíčenie

Osvetlené zrkadlo je veľmi dôležité. Dámy sa pred ním robia krajší, páni oholí svoje mužné strnisko a deti skúmajú každý detail svojej tváre. Odporúčame LED osvetlenie s dennou farbou svetla a mliečnym krytom, ktorý vás nebude oslňovať.

 

LED svetla sú rôzne farebnÉ 

Je na vás, akú farbu svetla do jednotlivých miestností zvolíte. Väčšina z nás má rada farby teplejšie, ktoré dodávajú pocit pohody a pokoja. Riaďte sa hlavne podľa toho, aká farebná teplota vám vyhovuje v danej miestnosti.

 

Dizajn a praktickosť ruku v ruke

Vybraná svietidlá by mala okrem splnenia všetkých praktických požiadaviek tiež vytvárať uvoľnenú atmosféru, zdobiť a ladiť s ostatným zariadením miestnosti.

 

« Späť na Archív noviniek

  • Úvod
  • Interiér
  • Záhrada
  • Showroom
  • Katalógy
  • Poradňa
  • Služby
  • Kontakt