Úvodná stránka / Archív noviniek / Správne osvetlenie do každej miestnosti


Správne osvetlenie do každej miestnosti

23. 1. 2017

V našich zemepisných šírkach je dobré osvetlenie dôležité. Najmä v zimných mesiacoch.

V našich zemepisných šírkach je dobré osvetlenie dôležité. Najmä v zimných mesiacoch. Do práce odchádzame za tmy a za tmy sa vraciame domov. A pretože do jari je ďaleko, prezradíme vám niekoľko trikov, ako vaše obydlie pomocou svetiel zútulniť tak, aby vám dlhé večery ubiehali čo najpríjemnejšie.

Lampa Daeuville XLMy v Elmine sme priaznivci kombinovania rôznych typov svietidiel. Napríklad vo vstupných halách a na chodbách závesný luster upúta pozornosť a vytvára príjemnú uvítaciu atmosféru. Doplňte ho zladenými drobnými lampičkami na stenách, ktoré zároveň vdýchnu život aj vašim fotografiám a obrazom alebo ďalším umeleckým predmetom.

Veľkú pozornosť venujte výberu osvetlenia do obývacej izby. Plní totiž viacero funkcií a trávime v nej veľa času. Začnite obstaraním si nápadnejšieho lustra alebo, v prípade netradičného stropu, veľkej zahnutej stojacej lampy. Využite tiež stmievače a nástenné a menšie stojace lampy, ktoré dokážu v okamihu zmeniť atmosféru miestnosti. Obzvlášť v noci je ich svetlo spolu so svetlom z nízkych stolových lámp veľmi príjemné. Rozmiestnite ich rovnomerne, najlepšie bližšie k stenám. Vytvoríte tým vyrovnanú, teplú žiaru, ktorá sa bude odrážať späť do miestnosti. Lampy zvýraznia prípadné dekorácie, ony samé plnia ozdobnú funkciu a zároveň slúžia ako účelové osvetlenie na čítanie a hranie hier. Neváhajte osvetliť aj vzácnejšie domáce predmety, rastliny alebo zaujímavé architektonické detaily bytu.

V jedálni atmosféru prestretého stola najlepšie dokreslí zaujímavá závesná lampa, ktorá bude odrážať vás osobný štýl. Ak zároveň nenápadne osvetlíte aj steny, priestor okolo vás sa opticky zväčší.

Kuchyňa je v domácnosti najrušnejším miestom a dostatočné osvetlenie je podmienkou jej úspešného fungovania. Kombinujte zapustené svetlá s ozdobnými závesnými lampami či lustrom. Používajte silné žiarovky, žiarivky. Z kuchyne vám vyženú tiene, osvietia i zvislé plochy a celý priestor tak rozjasnia. Pekne vyzerajú aj zvnútra osvetlené sklenené vitríny. A pri vašich nočných výletoch do chladničky už nikdy nezablúdite, ak namontujete nenápadné svetlá napríklad aj pod kuchynskú linku.

A napokon nezabudnite na kúpeľňu, kde váš deň začína aj končí. Nespoliehajte sa len na stropné svietidlo, ale osvetlite zvlášť zrkadlá, umývadlo, sprchovací kút a napríklad aj skrinku.

Vybraná svietidlá by mali okrem splnenia všetkých praktických požiadaviek tiež vytvárať uvoľnenú atmosféru, zdobiť a ladiť s ostatným zariadením miestnosti.

« Späť na Archív noviniek

  • Úvod
  • Interiér
  • Záhrada
  • Showroom
  • Katalógy
  • Poradňa
  • Služby
  • Kontakt