Úvodná stránka / Archív noviniek / Urobte zo svojej záhrady centrum pohodlia


Urobte zo svojej záhrady centrum pohodlia

Ako na zahradny nabytok

28. 10. 2013

Čím si vybaviť záhradu tak, aby bola stelesnením relaxu? Dozviete sa v riadkoch nižšie.

Slnečné lúče vám láskajú šiju, a vy máte chuť zblížiť sa s nimi ešte viac? Najlepším miestom pre prehĺbenie tohto vzťahu je záhrada. Poskytuje vám súkromie, pohodlie, ale aj dotyk s prírodou, ktorý je dnes tak vzácny. Čím si vybaviť záhradu tak, aby bola stelesnením relaxu? Dozviete sa v riadkoch nižšie.

Základný kameň je v materiáli

Skôr než povýšite svoju záhradu na oázu, rozmyslite si dobre aký materiál je vhodný práve pre tú vašu. Nie je drevo ako drevo. Pokiaľ máte záujem o trvácny nábytok, vyberajte len kvalitné materiály. Medzi ne patrí teakové drevo, syntetický výplet, rôzne druhy iných exotických drevín, či dokonca nerez prípadne hliník kombinovaný špeciálne upraveným textilom. Nábytok by mal odolávať poveternostným vplyvom, aby ste ho nemuseli odkladať v zimnom období. Ak si takýto nábytok vyberiete, iste oceníte jeho dobré vlastnosti pretože je takmer bezúdržbový. Môžete si tak pohodlne vychutnávať pekné chvíle vo svojom exteriéri.

Teak

Je považovaný za veľmi odolný materiál, ktorý vydrží dlhé roky. Samozrejme je dôležitá aj starostlivosť z vašej strany. Tá je však nenáročná. Vďaka dobrým vlastnostiam dreviny je vašou povinnosťou prakticky len jemné ošetrenie povrchu. To vykonáte pomocou teakového oleja, či iných špeciálnych prípravkov vhodných len na tento typ nábytku. Ak však chcete ponechať na Vašom nábytku striebristú patinu, ktorá je pre tento druh dreviny špecifická, stačí nábytok po zimnom období umyť a môžete ho opäť využívať na príjemné posedenia s priateľmi.

 

Ratan

Klasický ratan je v záhrade nahradený trvácnejším variantom-syntetickým výpletom. Dnes má nábytok vyrobený so syntetického výpletu veľkú obľubu, pretože vzhľadovo je  na nerozoznanie od toho pravého a je takmer nezničiteľný. Jednoduchá starostlivosť uspokojí aj tých najnáročnejších. Pre tých, ktorí sa chcú len pohodlne usadiť a vychutnávať si chvíle pohodlia, je tento materiál viac než praktický. Rôzne farebné variácie výpletu doladené príjemným čalúnením a  dekoračnými vankúšikmi  oživia a zútulnia nejeden moderný i vidiecky ladený exteriér.  

 

Typy nábytku

Samozrejme je na mieste zvážiť, čo Vám dovoľuje priestor. Ak je priestor menší, premyslite si, či ho chcete využívať na milé posedenia pri stole s priateľmi, alebo chcete len tak leňošiť s dobrou knižkou v pohodlnom kresle pri kávičke. Vo väčšom priestore si môžete dovoliť zladiť príjemné s užitočným a na terasu umiestniť jedálenský stôl so stoličkami a okrem neho aj pohodlné lounge sedenie, prípadne lehátka. Na výber je množstvo designov nábytku, či už klasické, alebo moderné výpletové rohové sedačky, ktoré si viete prispôsobiť a jednotlivé elementy spájať podľa Vášho vkusu. So sedačky sa rázom stane ležadlo pre dvoch, s taburetu napríklad malý príručný stolík. K modernejším exteriérom sa využívajú nábytky zhotovené z kovu v rôznych farebných prevedeniach, často používaná nerez na modernom stole, kresle alebo lehátku dodá modernému exteriéru šmrnc a Váš nábytok tak bude pôsobiť ako šperk Vašej architektonickej stavby.  Pokiaľ sa vo vás stále ukrýva kus dieťaťa, zaobstarajte si závesnú hojdačku, dokáže spríjemniť voľné chvíle každému z nás.

 

Predchádzajúce rady a tipy

Údržba záhradného nábytku

« Späť na Archív noviniek

  • Úvod
  • Záhrada
  • Interiér
  • Katalógy
  • Showroom
  • Poradňa
  • Služby
  • Kontakt